Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Kategorie WirtualneMedia TV

Spokój na rynku obligacji. Inwestorzy kupują nawet obligacje greckie

385 0 0 00:01:28.0

Opublikowany: 12-07-2013

– Nasze obligacje skarbowe utrzymują dość stabilną pozycję na rynku i nic nie wskazuje na to, by miało się coś zmienić – przewiduje Marek Wołos, analityk Domu Maklerskiego TMS Brokers. Mimo niejasnej sytuacji, związanej z możliwą nowelizacją ustawy budżetowej nie ma żadnych oznak paniki. Stabilizacji służy fakt, że Rada Polityki Pieniężnej nie zamierza na razie obniżać stóp procentowych. Dobrze sprzedają się też obligacje greckie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Obniżenie wiarygodności kredytowej naszego kraju zwiększy koszt obsługi długu
378 00:02:31.9

Obniżenie wiarygodności kredytowej naszego kraju zwiększy koszt obsługi długu

Obcięcie przez agencję S&P ratingu kredytowego Polski do poziomu BBB+ wywołało odwrót inwestorów od rynku dłużnego. 10-letnie obligacje Skarbu Państwa wyceniane są na poziomie 3,10–3,20 proc., czyli o ponad 20 pkt bazowych więcej niż przed decyzją. Dla budżetu państwa oznacza to wyższe koszty obsługi długu publicznego w przyszłości. Skutki tej decyzji będą więc odczuwalne, nawet jeśli nie miała ona uzasadnienia w pogarszającej się kondycji polskiej gospodarki.

Borowski: Obniżenie ratingu to zimny prysznic
355 00:03:04.0

Borowski: Obniżenie ratingu to zimny prysznic

Obcięcie ratingu kredytowego Polski przez agencję S&P może sprawić, że część projektów zapowiadanych przez rząd zostanie zrewidowana lub odłożona w czasie – uważa Jakub Borowski, główny ekonomista Crédit Agricole. Realizacja niektórych zapowiedzi, ocenianych jako niekorzystne dla sektora bankowego, giełdy czy finansów publicznych, może bowiem grozić dalszymi cięciami oceny wiarygodności kraju. To z kolei może skutkować ucieczką inwestorów z polskiego rynku kapitałowego i dalszym osłabieniem złotego.

W 2016 r. warto zainwestować w obligacje korporacyjne części spółek, certyfikaty strukturyzowane i niektóre akcje
448 00:02:57.3

W 2016 r. warto zainwestować w obligacje korporacyjne części spółek, certyfikaty strukturyzowane i niektóre akcje

Wobec dużej przeceny na GPW w 2015 roku ceny wielu akcji stały się atrakcyjnie tanie. Wybierając spółki nisko wyceniane i z dobrymi perspektywami na przyszły rok, można liczyć na zwrot z inwestycji powyżej lokaty. W portfelu w 2016 roku przeważać jednak powinny instrumenty bezpieczne, czyli obligacje korporacyjne i struktury z ochroną kapitału.

TAGI

bank biedronka cannes lions dzieci eurobank internet kampania spoleczna kampania społeczna kosmetyki kredyt lidl mBank napoj Orange piwo PKO BP Play Plus polsat samsung serce i rozum Szymon Majewski t-mobile telefonia komorkowa tvn tvp Tymbark ubezpieczenia zdrowie zywnosc