Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Kategorie WirtualneMedia TV

Przejęcie aktywów OFE przez państwo budzi wątpliwości

311 0 0 00:02:31.2

Opublikowany: 09-12-2013

Odejście od OFE jest konieczne, choć sposób jego dokonania budzi wiele wątpliwości – uważa Ryszard Bugaj, ekonomista z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. W piątek Sejm uchwalił zmiany, które zakładają m.in. przekazanie ponad połowy aktywów funduszy do Skarbu Państwa. Bugaj podkreśla, że podczas tworzenia reformy systemu emerytalnego w 1999 r. zabrakło argumentów ekonomicznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

dodajOFE.pl
337 00:00:52.1

dodajOFE.pl

Kampania realizowana dla Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych – Otwarte Fundusze Emerytalne informuje o możliwości przekazania części składek ZUS do OFE do końca lipca, w trakcie trwania tzw. „okna transferowego”.

Bugaj: Polska nie jest przygotowana na ewentualny kryzys
328 00:02:57.1

Bugaj: Polska nie jest przygotowana na ewentualny kryzys

Długi pozostawione po kryzysie finansowym z 2008 roku w połączeniu ze spowolnieniem w chińskiej gospodarce mogą doprowadzić do kolejnego globalnego załamania. Tym razem rozmiary kryzysu byłby jednak jeszcze większe niż przed ośmioma laty – ostrzegają ekonomiści. Prof. Ryszard Bugaj uważa, że polski rząd nie jest dość mocno skoncentrowany na przewidywaniach i budowie scenariuszy na wypadek ewentualnej recesji. Jego zdaniem Polska skupia się jedynie na realizacji bieżących celów politycznych.

Bugaj: Minimalna stawka godzinowa od umów-zlecenie to dobry pomysł. Choć część przedsiębiorców może tego nie udźwignąć
467 00:01:13.8

Bugaj: Minimalna stawka godzinowa od umów-zlecenie to dobry pomysł. Choć część przedsiębiorców może tego nie udźwignąć

Wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej od umów-zleceń na poziomie 12 złotych brutto to rozwiązanie korzystne dla gospodarki – uważa profesor Ryszard Bugaj. Nowelizacja ustawy o pensji minimalnej ma wejść w życie już w lipcu 2016 roku. Ministerstwo Pracy szacuje, że w wyniku zmian już w 2017 roku łączne dochody gospodarstw domowych w Polsce zwiększą się o ponad 280 mln złotych. Ta kwota – zdaniem prof. Bugaja – będzie miała pozytywny wpływ na koniunkturę gospodarczą w kraju. Na nowej ustawie zyska także budżet państwa.

TAGI

bank biedronka cannes lions dzieci eurobank internet kampania spoleczna kampania społeczna kosmetyki kredyt lidl mBank napoj Orange piwo PKO BP Play Plus polsat samsung serce i rozum Szymon Majewski t-mobile telefonia komorkowa tvn tvp Tymbark ubezpieczenia zdrowie zywnosc