Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Kategorie WirtualneMedia TV

Amerykańskie giełdy rosną szybciej niż cała gospodarka. Możliwa jest korekta

353 0 0 00:02:25.4

Opublikowany: 14-08-2013

Po zapowiedziach amerykańskiej Rezerwy Federalnej końca skupowania obligacji analitycy prognozują korektę na nowojorskiej giełdzie. Mimo to długoterminowe prognozy dla rynku są znacznie lepsze. – To jeszcze nie koniec trwającej od czterech lat hossy – uważa Marek Buczak, dyrektor ds. Rynków Zagranicznych Quercus TFI. Realna gospodarka – chociaż w coraz lepszej kondycji – nie radzi sobie tak dobrze jak indeksy giełdowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W najbliższych dniach możemy oczekiwać lekkiego umocnienia złotego
292 00:02:58.9

W najbliższych dniach możemy oczekiwać lekkiego umocnienia złotego

Po miesiącach osłabiania się złotego w najbliższych dniach polska waluta ma szanse na niewielkie odbicie. Losy europejskich giełd zależeć będą od wyników sektora bankowego. Rynek czeka też na wieści z Chin.

Bugaj: Polska nie jest przygotowana na ewentualny kryzys
340 00:02:57.1

Bugaj: Polska nie jest przygotowana na ewentualny kryzys

Długi pozostawione po kryzysie finansowym z 2008 roku w połączeniu ze spowolnieniem w chińskiej gospodarce mogą doprowadzić do kolejnego globalnego załamania. Tym razem rozmiary kryzysu byłby jednak jeszcze większe niż przed ośmioma laty – ostrzegają ekonomiści. Prof. Ryszard Bugaj uważa, że polski rząd nie jest dość mocno skoncentrowany na przewidywaniach i budowie scenariuszy na wypadek ewentualnej recesji. Jego zdaniem Polska skupia się jedynie na realizacji bieżących celów politycznych.

Obniżenie wiarygodności kredytowej naszego kraju zwiększy koszt obsługi długu
378 00:02:31.9

Obniżenie wiarygodności kredytowej naszego kraju zwiększy koszt obsługi długu

Obcięcie przez agencję S&P ratingu kredytowego Polski do poziomu BBB+ wywołało odwrót inwestorów od rynku dłużnego. 10-letnie obligacje Skarbu Państwa wyceniane są na poziomie 3,10–3,20 proc., czyli o ponad 20 pkt bazowych więcej niż przed decyzją. Dla budżetu państwa oznacza to wyższe koszty obsługi długu publicznego w przyszłości. Skutki tej decyzji będą więc odczuwalne, nawet jeśli nie miała ona uzasadnienia w pogarszającej się kondycji polskiej gospodarki.

TAGI

bank biedronka cannes lions dzieci eurobank internet kampania spoleczna kampania społeczna kosmetyki kredyt lidl mBank napoj Orange piwo PKO BP Play Plus polsat samsung serce i rozum Szymon Majewski t-mobile telefonia komorkowa tvn tvp Tymbark ubezpieczenia zdrowie zywnosc