Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Kategorie WirtualneMedia TV

Mniej studentów na uczelniach poprawi ich jakość i ofertę

318 0 0 00:02:47.4

Opublikowany: 09-10-2013

Niż demograficzny to szansa na zmiany na lepsze w szkolnictwie wyższym – przekonuje minister Barbara Kudrycka. Potrzeba zawalczenia o studenta wymusi poprawę jakości kształcenia oraz organizacji polskich uczelni. Pojawią się nowe kierunki i programy studiów, lepiej dostosowane do potrzeb studentów i rynku pracy, a kadra będzie miała więcej czasu na działalność naukową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Konkurencja jest najlepszym regulatorem działalności firm pożyczkowych
410 00:01:36.3

Konkurencja jest najlepszym regulatorem działalności firm pożyczkowych

Zamiast regulacji rynku – wspieranie konkurencyjności wśród firm pożyczkowych – uważa prof. Leszek Pawłowicz, dyrektor Gdańskiej Akademii Bankowej. To jego zdaniem najlepszy sposób na zwiększenie ochrony konsumentów na tym rynku. Przeregulowanie branży może zniszczyć zdrową konkurencję, a tym samym zagrozić interesom klientów.

Po raz pierwszy od kilku lat wyraźnie mniej osób przyjęto na studia bezpłatne
283 00:02:10.7

Po raz pierwszy od kilku lat wyraźnie mniej osób przyjęto na studia bezpłatne

W tym roku już po raz piąty z rzędu spadła liczba studentów przyjętych na pierwszy rok studiów. Zgodnie z opublikowanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynikami rekrutacji na rok akademicki 2013/14 wyraźniej zmniejsza się liczba osób rozpoczynających studia drugiego stopnia – w tym roku aż o ponad 15 proc. Choć spadki nie są dla nikogo zaskoczeniem, to ich skala już tak. Powody to niż demograficzny, spadek wskaźników skolaryzacji ale także emigracja młodych Polaków.

Polska będzie zachęcać studentów i naukowców z RPA do współpracy
386 00:01:24.0

Polska będzie zachęcać studentów i naukowców z RPA do współpracy

Dziś rozpoczyna się siedmiodniowa wizyta premiera Donalda Tuska w Afryce. Premier odwiedzi najpierw Republikę Południowej Afryki, a następnie Zambię. Jednym z towarzyszących mu w RPA ministrów będzie prof. Barbara Kudrycka, która podczas spotkań z rektorami i ministrami będzie zachęcać do wymiany studentów i wspólnych starań o unijne fundusze na projekty naukowe.

TAGI

bank biedronka cannes lions dzieci eurobank internet kampania spoleczna kampania społeczna kosmetyki kredyt lidl mBank napoj Orange piwo PKO BP Play Plus polsat samsung serce i rozum Szymon Majewski t-mobile telefonia komorkowa tvn tvp Tymbark ubezpieczenia zdrowie zywnosc