Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Kategorie WirtualneMedia TV

Chińskie firmy zainteresowane debiutem na warszawskim parkiecie

409 0 0 00:02:42.3

Opublikowany: 30-07-2013

Chińskie firmy zainteresowane debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych. – Są to firmy bardzo sensowne, oparte na interesującym modelu wymiany Europa-Azja, Chiny-Polska – informuje Jarosław Dąbrowski, prezes Domu Maklerskiego Dąbrowski Finance. Firmy te chcą poprzez polską giełdę pozyskać kapitał, o który coraz trudniej w Chinach. Warszawski parkiet dzięki temu mógłby umocnić swoją pozycję wśród środkowoeuropejskich giełd. Warunkiem jest jednak regularny dopływ na giełdę środków z OFE.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Rozłucki: Przed polską giełdą trudne czasy
386 00:02:35.7

Rozłucki: Przed polską giełdą trudne czasy

Wprowadzany podatek bankowy, niezniesiony podatek od kopalin, ratowanie polskiego górnictwa przez sektor energetyczny, a także mocno niepewna koniunktura w Chinach i coraz wyższe wymagania wobec giełdowych firm będą w najbliższych latach szkodzić spółkom z GPW – uważa Wiesław Rozłucki, były prezes Rady Giełdy. Nowe władze GPW nie będą miały większego wpływu na przebieg wydarzeń.

Decyzja rządu o zwiększaniu inwestycji jest słuszna. Problemem są jednak sprzeczne sygnały wysyłane do rynku
585 00:02:41.6

Decyzja rządu o zwiększaniu inwestycji jest słuszna. Problemem są jednak sprzeczne sygnały wysyłane do rynku

Propozycje rządu zmierzające do zwiększenia inwestycji są dobre – uważa prezes FM Banku PBP. Marek Kulczycki zauważa jednak, że problemem są sprzeczne sygnały wysyłane przez rządzących do rynku. Tłumaczy, że z jednej strony zapowiadane są inwestycje rozwojowe, z drugiej – podatek bankowy. Ostrzega, że danina może ograniczyć ofertę kredytów udzielanych przez banki w Polsce.

Rozłucki: GPW powinna wprowadzić do oferty instrumenty pozwalające na inwestycje w nieruchomości
316 00:01:16.4

Rozłucki: GPW powinna wprowadzić do oferty instrumenty pozwalające na inwestycje w nieruchomości

Powodem obecnej słabości Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na pewno nie są braki w liczbie oferowanych instrumentów – uważa były prezes Rady Giełdy Wiesław Rozłucki. Jego zdaniem inwestorzy nie mogą narzekać na liczbę dostępnych narzędzi. Dodaje przy tym, że na polskim rynku wciąż jest jeszcze miejsce na nowe rozwiązania. Szczególnie duże nadzieje pokładane są w funduszach zbiorowego inwestowania, czyli tzw. REIT-ach, a także w listach zastawnych.

TAGI

bank biedronka cannes lions dzieci eurobank internet kampania spoleczna kampania społeczna kosmetyki kredyt lidl mBank napoj Orange piwo PKO BP Play Plus polsat samsung serce i rozum Szymon Majewski t-mobile telefonia komorkowa tvn tvp Tymbark ubezpieczenia zdrowie zywnosc